Estetik Üroloji

Ankara estetik üroloji alanı; genellikle erkek genital bölgesindeki doğumsal ya da sonradan gelişen şekil bozukluklarının giderilmesi, hem görsel hem de fonksiyonel açıdan tedavi edilmesidir.

Güzellik; uygarlık tarihi boyunca aranmış; birey doğada ve kendi bedeninde güzel olana her zaman ilgi duymuştur. Bu durum tıp alanında da bireyin bedenindeki asimetrilerin, şekil bozukluklarının düzeltilmesi amacı ile uygulanmaktadır. Gelişen tıp alanı ve teknolojide yaşanan ilerlemeler sayesinde erkek genital organlarındaki şekil bozuklukları da düzeltilebilmektedir.

Estetik Üroloji İşlemleri

Estetik üroloji işlemlerini aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz;

  • Penis eğriliğinin giderilmesi
  • Penis büyütme
  • Penis kalınlaştırma
  • Hipopadias

Yukarıda sıralanan maddeler hem görsel hem de fonksiyonel amaçlar ile uygulanmaktadır. Cerrahi ve cerrahi dışı yöntemler ile gerçekleştirilen estetik üroloji işlemleri son yıllarda sıklıkla başvurulan uygulamalar arasındadır.

Halk arasında cinsel organ estetiği olarak da tanımlanan söz konusu işlemlerde; normalden ince olan penis kalınlaştırılabilmekte (genellikle yağ enjeksiyonu işlemi ile), penis eğrilikleri düzeltilebilmekte, gömük penis olarak adlandırılan durum tedavi edilebilmekte ve hipospadias (peygamber sünneti) olarak tanımlanan idrar deliğinin penisin gerisinde bulunması durumu tedavi edilebilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş

Bunlar da İlginizi Çekebilir