Robotik Cerrahinin Hasta İçin Avantajları 

  1. Daha az kesi:Robotikcerrahide, uzunbirkesiyerine, birkaçsantimlikçokküçükdeliklerdengirilerekameliyatyapılabilir.
  2. Daha az kan kaybı:Kesilerin çok küçük olması ve en ufak damarın yüksek çözünürlükte görülebilmesi ve anında kontrol edilmesi, kan kaybını büyük ölçüde azaltır ve çoğu operasyonda kan nakline ihtiyaç duyulmaz
  3. Daha az ağrı: Kesi küçük olduğu için hasta ameliyat sonrası ağrıları en az düzeyde olmaktadır.
  4. Daha kısa sürede iyileşme ve daha kısa sürede günlük hayata dönüş: Robotik cerrahiyle yapılan ameliyatların en önemli avantajlarından birisi hastaların hastanede kalma ve iyileşme sürelerinin açık ameliyatlara göre daha kısa olması ve günlük hayatlarına yine daha kısa sürelerde dönebilmeleridir.. Özellikle prostat kanseri ameliyatlarında hastaya takılan sonda süresinin daha kısa olması hastaların normal yaşama daha erken dönmeleri açısından oldukça önemli bir avantajdır.
  5. Kanser tedavilerine daha erken başlanabilmesi:da Vinci SI HD Robotik Cerrahi Sistemi ile ameliyat sonrasında kemoterapi veya radyoterapi gereken hastalarda, bu tedavilere daha erken başlanabilir.
  6. Aşırı kilolu (obez) hastaların ameliyatları daha kolay yapılabilir. Obez hastalarda yağlı dokunun çok olması nedeniyle açık ameliyatlar daha zordur. da Vinci SI HDCerrahi Sistemi ile bu sorun tamamiyle ortadan kalkmaktadır. Obez hastaların ameliyatları dahakolay ve konforlu olarak yapılmaktadır.

Cerrah İçin Avantajları hakkında bilgi almak isterseniz eğer ki; İlgili linke tıklayabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir