Penis Estetiği ve Penis Uzatma

Penis estetiği, erkeklerde yapılan cinsel organ estetiğine verilen isimdir. Erkekler için penis boyu, kalınlığı, işlevselliği ve uzunluğu oldukça önemlidir. Bazı erkekler peniste bulunan şekil bozukluklarından dolayı oldukça rahatsız hissetmektedir. Bundan dolayı da penis estetiği yaptırmayı tercih etmektedir. Tamamen hastanın isteği doğrultusunda muayeneler gerçekleştirilmekte ve yapılacak olan estetiğin aşamaları belirlenmektedir. Peniste bulunan eğrilikler, sünnet nedeniyle oluşan şekil bozuklukları gibi pek çok sorun estetik ile düzeltilebilmektedir. Böylelikle tüm estetik kaygılar giderilmekte ve hastanın cinsel hayatının kalitesi de arttırılmaktadır.

Penis Estetiği Nedir?

Penis estetiği, erkeklerin penisinde şikayetçi olduğu noktaların birtakım operasyonlar ile düzeltilmesidir. Erkeklerin oldukça önem verdiği bu konuda şekil bozuklukları giderilmektedir. Bunun yanı da uzunluğu ve kalınlığına dair düzeltmelerde yapılmaktadır. Ayrıca hastanın penisinde sünnetten dolayı oluşan hatalar bulunuyorsa bunlarda penis estetiği ile düzeltilmektedir. Kısacası erkeklerin penisinden duyduğu şikayetlerin pek çoğu bu operasyon ile giderilebilmektedir. Ancak öncelikle birtakım muayeneler yapılmakta ve buna uygun olarak bir tedavi aşaması belirlenmektedir. Öncelikle hastanın şikayetleri dikkate alınmaktadır. Bu şikayetler doğrultusunda da muayeneler gerçekleştirilmektedir. Estetik sonrası hastanın penisinde yer alan şekil bozuklukları giderilmiş olacaktır.

Penis Estetiği Ameliyatları Nasıl Yapılır?

Penis estetiği ameliyatları yapılabilmesi için ilk olarak hastanın şikayetlerinin dinlenmesi gerekmektedir. Ardından bu şikayetler doğrultusunda hastaya muayeneler yapılmaktadır. Hastanın muayene sonrasında ortaya çıkan sonuçlar kontrol edilmekte ve testlerde bir sorun olup olmadığına bakılmaktadır. Bu sonuçlara uygun bir tedavi aşaması da oluşturulmaktadır. Eğer hastanın sonuçları temiz çıktıysa yalnızca estetik operasyon gerçekleştirilmektedir. Ancak bu estetik operasyon hangi amaca uygun olarak yapılacaksa ona uygun bir aşama belirlenmektedir. Nasıl bir operasyon olacağına bağlı olarak ameliyat öncesinde hastaya lokal veya genel anestezi yapılmaktadır. Penis uzatma, penis kalınlaştırma ya da penis eğriliği düzeltme gibi operasyonlardan hangilerinin yapılacağı burada önemli bir noktadır.

Penis Uzatma Ameliyatı

Penis uzatma ameliyatı, genel anestezi ile birlikte ameliyathane ortamında gerçekleştirilmektedir. Özellikle cinsel ilişki esnasında penisi daha işlevsel hale getirebilmek amacıyla yapılmaktadır. Bu ameliyat öncesinde hastaya uygun testler yapılmalı ve sonuçlara bakılmalıdır. Ardından hastaya uygun bir tedavi yöntemi oluşturulmaktadır. Ayrıca penis uzatma ameliyatı birkaç farklı biçimde yapılmaktadır.  Ancak en sık  yapılan işlem penis ve leğen kemiği arasında bulunan bağ dokular kesilmekte ve penis daha öne çıkarılarak uzatılmaktadır. Böylelikle penisin görüntüsü uzatılmış olacaktır. Bu işlemde penise herhangi bir ek parça yada madde eklenmemektedir.

Penis Kalınlaştırma Ameliyatı

Penis kalınlaştırma ameliyatı, penisi doğuştan ince olan ya da kilo probleminden kaynaklı olarak ince olan erkeklere uygulanabilmektedir. Genelde erkeklerin cinsel hayat kalitesini düşüren penis inceliği, penis kalınlaştırma ameliyatı ile düzeltilebilmektedir. Penis kalınlaştırma ameliyatı 3 farklı yöntemle gerçekleştirilebilmektedir. Bunlardan biri yağ transferi, diğeri dolgu enjeksiyonu, diğer ise doku transferidir.  En çok tercih edilen yöntem yağ transferi olarak bilinmektedir. Ancak hangi yöntemin uygulanabileceği muayeneler sonucunda ortaya çıkarmaktadır.

Penis Eğriliği Düzeltme Ameliyatı

Penis eğriliği düzeltme ameliyatı, sünnet hatalarından, gelişim bozukluklarından kaynaklı sıkıntıların ve pek çok sebepten dolayı kaynaklanabilen problemlerin düzeltilmesi amacıyla yapılmaktadır. Hastanın penisinde olan sorun muayene edilmekte ve buna yönelik bir tedavi aşaması belirlenmektedir. Penis eğriliği düzeltme ameliyatı protez yerleştirilerek ya da penis estetiği yapılarak düzeltilmektedir. Genel anestezi altında yapılan bir ameliyattır. Hastanın şikayetleri doğrultusunda yapılan ameliyat ile şekil bozuklukları giderilmekte ve hastanın daha iyi bir görünüme sahip olması amaçlanmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaş

Bunlar da İlginizi Çekebilir