Penis Kalınlaştırma Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Penis kalınlaştırma nedir?

Penis kalınlaştırma; yetişkin erkeklerde penisin yeterince kalın olmaması durumunda uygulanan estetik üroloji uygulamalarından biridir. Penis; idrarın ve meninin dışarı atılmasının yanı sıra cinsellikte de büyük öneme sahiptir. Bu nedenle sert vaziyette yeterince kalın olmayan penise kalınlaştırma işlemi uygulanabilmektedir ve bu işlem son yıllarda oldukça sık tercih edilmektedir.

Penis kalınlaştırma ameliyatı

Penis ölçüsü; ırk ve coğrafyaya bağlı olarak değişebilmektedir. Ülkemizde ortalama penis boyu sert haldeyken 13.9 santimetredir. Penis boyunun 9.3 santimetrenin altında olması durumu; küçük olarak tanımlanmakta ve mikropenis olarak adlandırılmaktadır.

Penisteki şekil bozuklukları, kısa ve ince olması erkekler için önemli bir sorundur ve günümüzde teknolojik gelişmelerin tıp alanına yansımaları sonucunda penis istenilen görünüme ve ölçülere kavuşturulabilmektedir.

Penis kalınlaştırma işlemi genel anestezi altında uygulanmaktadır. Genellikle bel ya da karın bölgesinden liposuction yöntem ile alınan yağların özel bir işlemden geçirildikten sonra penis çevresine enjekte edilmesi disiplinine dayanmaktadır. Penisi kalınlaştırmak amacı ile uygulanan yağ enjeksiyonu; boyu kısa olan penislerin cerrahi yöntemle uzatılması işlemi ile birlikte uygulanabilmektedir.
 

Penis kalınlaştırma fiyatları Ankara

Penis kalınlaştırma fiyatları Ankara’da her şehirde olduğu gibi; uygulanacak yönteme ve hekimin tecrübesine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Penis kalınlaştırma ile ilgili detaylı bilgilere 0 (312) 512 77 11 numaralı telefonu arayarak öğrenebilir; randevu talep edebilirsiniz.

Penis kalınlaştırma ve büyütme Ankara

Penis kalınlaştırma ve büyütme Ankara’da güvenilir bir şekilde uygulanabilmektedir. İhtiyaca göre penis büyütmenin birden fazla yöntemi bulunmaktadır. Gerek cerrahi yöntemler gerek mekanik yöntemler (vakum) gerekse de enjeksiyon yönteminde alanında tecrübeli bir hekime başvurulmalıdır. Penis büyütme işlemi sonrasında uygulama bölgesi korunmalı, kullanılması gereken ilaçlar aksatılmadan kullanılmalıdır. Herhangi bir kanama durumunda ise mutlaka hekime başvurulmalıdır.
 

Penis kalınlaştırma yöntemleri nelerdir?

Penis kalınlaştırma yöntemleri; penise kan akışını sağlayacak çekme ve sıkma yönteminin yanı sıra ameliyatla penis kalınlaştırma yöntemleri de bulunmaktadır. Penis kalınlaştırmada cerrahi ve enjeksiyona dayalı olmayan işlemlerin kalıcılığı ve güvenilirliği bulunmamaktadır.

Sosyal Medyada Paylaş

Bunlar da İlginizi Çekebilir