Cinsel İktidarsızlık Nasıl Tedavi Edilir?

Ankara cinsel iktidarsızlık erkeklerin yaşadığı cinsel problemlerin başında gelen ve çok yaygın görülen bir durumdur. Sertleşme sorunu olarak da tanımlanan cinsel iktidarsızlık problemi; tıp literatüründe ise ereksiyon bozukluğu olarak adlandırılmaktadır.

Ankara cinsel iktidarsızlık problemi çeşitli nedenler sonucunda açığa çıkmakla birlikte; cinsel isteksizlik, boşalma sorunları, peniste yapısal problemler gibi durumları da kapsamaktadır.

Cinsel İktidarsızlık Belirtileri Nelerdir?

Ankara cinsel iktidarsızlık belirtileri psikolojik ve fizyolojik olarak iki şekilde değerlendirilmektedir. Psikolojik nedenli cinsel iktidarsızlık problemi; genellikle aniden başlamaktadır. Daha önce bu problemi yaşamayan kişilerde birden ortaya çıkabilmektedir. Yaşam tarzı, beslenme, psikolojik durumlar ve stres faktörleri ile cinsel iktidarsızlık problemi yaşanabilmektedir. Gece ve sabah sertleşmeleri görülebilmektedir.

Ankara fizyolojik nedenli cinsel iktidarsızlık problemi ise; yavaş yavaş açığa çıkmakla birlikte zaman içerisinde ereksiyon kalitesi bozulmaktadır. Gece sertleşmeleri görülmemektedir. Şeker hastalığı ve hipertansiyon problemi yaşayan kişilerde daha sık yaşanmaktadır.

Cinsel İktidarsızlık Nedenleri Nelerdir?

Ankara cinsel iktidarsızlık nedenlerini aşağıdaki gibi sıralayabiliriz;

  • Hormonal bozukluklar; tiroid hormon bozukluğu ya da testosteron eksikliği nedeni ile iktidarsızlık yaşanabilmektedir.
  • İdrar yolu problemleri; özellikle prostat hastalıkları iktidarsızlığa neden olabilmektedir.
  • Kronik hastalıklar; Böbrek ve karaciğerde kronik hastalıkları olan kişilerde iktidarsızlık problemi yaşanmaktadır.
  • Sinir sistemi hastalıkları; sinirlerin hasar görmesi sonucunda iktidarsızlık problemi yaşanabilmektedir. Aynı zamanda alkol bağımlığı da sinir sistemini etkilemesi nedeni ile iktidarsızlığa neden olabilmektedir.
  • İmmün hastalıklar; şeker hastalığı, damar hastalıkları ve kalp hastalıklarında iktidarsızlık problemi görülebilmektedir.
  • Obezite; Kanda yağ oranının artması nedeni ile iktidarsızlığa yol açabilir.
  • Peniste anatomik bozukluklar; eğrilik ya da boyutunun küçük olması iktidarsızlığa yol açabilmektedir.
  • Psikolojik sorunlar ve stres; sağlıklı bir cinsel yaşamı önemli derecede etkilemekte ve cinsel iktidarsızlığa neden olabilmektedir.

Cinsel İktidarsızlık Tedavisi

Ankara cinsel iktidarsızlık tedavisi, nedenlerine bağlı olarak uygulanmakla birlikte; tanı sürecinde hem psikolojik faktörler hem de kişinin genel sağlık durumu ayrıntılı bir şekilde değerlendirilerek uygulanmaktadır.

Tedavi sürecinin başında kişinin yaşam tarzını değiştirmesi beklenmektedir. Stresten uzak bir yaşam tarzının benimsenmesinin yanı sıra alkol ve sigara tüketimine son verilmelidir. Bununla birlikte hormonal ya da boşalmayı geciktirici ilaçlar kullanılabilmektedir. Söz konusu ilaçların mutlaka ayrıntılı bir muayene ve tanı süreci sonrasında üroloji hekiminizin önermesi gerekmektedir. İlaç kullanımının yanı sıra tropikal uygulamalar olarak da adlandırılan penise enjeksiyon işlemleri de uygulanabilmektedir. Kalıcı tedavi yöntemleri olan ESWT şok terapisi ya da cerrahi yöntemler ise günümüzde daha sık başvurulan yöntemlerdir.

Bunlar da İlginizi Çekebilir