Holep - Lazer Prostat Ameliyatı

Holep - Lazer Prostat Ameliyatı

Ankara HoLEP; tıp literatüründe holmium lazer ile prostat enükleasyonu olarak tanımlanan; son yıllarda iyi huylu prostat büyümesi tedavisinde altın standart haline gelen bir yöntemdir. Özellikle son 10 yılda oldukça sık başvurulur hale gelmiş HoLEP; hasta ve cerrah açısından pek çok avantaj sağlamaktadır. Halen ülkemizde sınırlı şekilde uygulanabilen HoLEP; oldukça fazla görülen iyi huylu prostat büyümesi probleminde oldukça etkilidir.

HoLEP ile İyi Huylu Prostat Büyümesi Ameliyatı Ankara

Ankara iyi huylu prostat büyümesi problemi yaşayan; ilaç tedavisinin fayda sağlamadığı, sık sık enfeksiyon problemine maruz kalan ya da sonda kullanımına ihtiyaç duyulan hastalarda HoLEP ile tedaviye başvurulmaktadır.

HoLEP; hastanın belden aşağı bölgesinin uyuşturulması ve idrar kanalından prostat bezine ulaşılarak prostat dokusunun idrar kanalından ayırarak parçalar halinde dışarı alınması disiplinine dayanmaktadır.

HoLEP Lazer ile Prostat Ameliyatının Avantajları Ankara

HoLEP lazer ile prostat ameliyatında kanama riski minimum düzeydedir. Aynı zamanda 24 saatlik kısa bir süre içerisinde hastalar sonda kullanımını bırakarak günlük yaşamlarına dönebilmektedir. Ankara HoLEP lazer ameliyatı; büyük prostat dokularında da etkili olmaktadır. Bu noktada iyi huylu prostat büyümesi yaşayan tüm hastalar HoLEP yöntemine başvurabilmektedir.

Bunlar da İlginizi Çekebilir