Ankara Penis Eğriliği Ameliyatı

Ankara Penis Eğriliği Ameliyatı Nedir?

Ankara Penis eğriliği ameliyatı; doğumsal nedenler sonucu ya da sonradan gelişen penis eğriliği probleminin giderilmesi amacı ile uygulanmaktadır. Erkeklerin en sık yaşadığı cinsel fonksiyon bozukluklarından biri olan penis eğriliği; penisin ereksiyon halinde 90 derecelik açıda düz olmaması, yukarı, aşağı, sağ ya da sola doğru durması olarak açıklanmaktadır.

Penis Eğriliği Nedenleri

Penis eğriliği problemi genellikle doğumsaldır ancak erken dönemde geçirilen çeşitli hastalıklar, cerrahi operasyonlar ya da travmatik olaylar sonucunda da penis eğriliği problemi açığa çıkabilmektedir.

Doğuştan Penis Eğriliği

Doğuştan penis eğriliği, anne karnındaki süreçte ereksiyonu sağlayan iki süngerimsi dokunun birinde gelişme geriliği olması sonucunda yaşanabilmekle beraber aynı zamanda peygamber sünneti olarak da tanımlanan Hipospadias hastalığında da penis eğriliği problemi yaşanabilmektedir. Özellikle Hipospadias hastalığında idrar deliğinin konumu da farklıdır. Bu nedenle erken yaşta cerrahi yöntemler ile tedavi edilmelidir.

Sonradan Gelişen Penis Eğriliği

Sonradan gelişen penis eğriliği genellikle ’Peyronie’ hastalığından kaynaklanmaktadır. Penisin sertleşmesini sağlayan içinde kan damarları da bulunan süngerimsi yapı ile dışındaki kılıf arasında kireçlenme yaşanması durumudur. Genellikle 50 yaş sonrasında gelişen söz konusu hastalık ağrı ve şekil bozukluklarına neden olmaktadır.

Ankara Penis Eğriliği Tanısı

Penis eğriliği gözle görülebilmektedir. Alanında uzman bir hekime başvurduğunuzda penis eğriliği problemine kaynaklık eden faktörleri belirlemek amacı ile genel sağlık muayenesi ve birtakım testlere ihtiyaç duyulabilmektedir.

Ankara Penis Eğriliği Tedavisi

Penis eğriliği tedavisi; probleme neden olan faktörlere göre değişkenlik göstermektedir. Doğuştan penis eğriliği probleminde özellikle de Hipospadias hastalığında tedavi mutlaka cerrahi yöntemler ile uygulanmaktadır. Hipospadias ameliyatı çocukluk çağında uygulanmalıdır. Peyronie hastalığı sonucunda gelişen penis eğriliği probleminde tedavi; hastalığın akut ve kronik dönemlerine göre değişkenlik göstermektedir.

Akut dönemdeki Peyronie hastalığında ilaç tedavisi ve enjeksiyon uygulamaları gerçekleştirilmektedir. Kronik dönemde ise cerrahi tedavi yöntemlerine başvurulmaktadır.

Ankara Penis Uzatma Ameliyatı hakkında bilgi almak isterseniz eğer ki; İlgili linke tıklayabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir