Erken Boşalma

Ankara erken boşalma; cinsel ilişki sırasında boşalmayı kontrol edememe ve vajinal penetrasyondan önce gerçekleşmesi olarak tanımlanmaktadır. Cinsel ilişki sırasında her iki partner de zevk almadan önce yaşanan erken boşalma; psikolojik ya da fizyolojik nedenler ile yaşanabilmektedir.

Ankara erken boşalma yaşam boyu devam edebilmekle birlikte sonradan da gelişebilmektedir. Günümüzde genellikle beyinde boşalmayı sağlayan uyarıcıların aşırı duyarlı olması ya da penis cildinin hassas olması nedenleri ileri sürülen erken boşalmada temel nedenleri aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz;

  • Cinsel sorunlar: cinsel fonksiyon bozuklukları ya da partner ile cinsel uyum sağlanamaması
  • Psikolojik sorunlar: stres, çevresel faktörler, yaşam tarzı
  • Ürolojik sorunlar: prostat ile ilgili hastalıklar, cinsel yolla bulaşan hastalıklar ya da idrar yolu enfeksiyonları
  • Endokrinolojik sorunlar: tiroid sorunları (hipertiroidi)

Erken Boşalma Tanısı

Ankara erken boşalma problemi yaşayan hastada nitelikli tedavi uygulanabilmesi için problemin nedenlerinin araştırılması gerekmektedir. Tanı sürecinde doktor-hasta iletişimi oldukça önemlidir. Hormonal problemler ya da enfeksiyonların teşhis edilebilmesi amacı ile çeşitli testler uygulanabilmektedir. Boşalma süresinin bilgisi hastadan alınmakta ve ayrıntılı bir değerlendirme yapılmaktadır.

Erken Boşalma Nasıl Tedavi Edilir?

Ankara erken boşalma tedavisi; daha önce de belirttiğimiz gibi nedenlerine bağlı olarak uygulanmaktadır. Tiroid problemlerinden ya da idrar yolu enfeksiyonundan kaynaklanan erken boşalma probleminde öncelikle söz konusu faktörler nitelikli bir şekilde tedavi edilmektedir. Bununla birlikte prostat hastalıkları nedeni ile erken boşalma problemi yaşanıyorsa alanında tecrübeli bir hekimin değerlendirmesi ve tedavi uygulaması çok önemlidir.

Ankara erken boşalma probleminde uygulanan tedavi yöntemlerini aşağıdaki şekilde sıralamak mümkündür;

  • İlaçla tedavi: cinsel birleşmeden birkaç saat önce kullanılan ilaçlardır.
  • Egzersiz – spor: pelvik kasları güçlendirecek egzersiz programlarıdır.
  • Krem – jel: tropikal ajanlar olarak adlandırılan bu ürünler lokal anestezik özelliktedir ve boşalma sürecini geciktirmektedir.
  • Prezervatif: özellikle lokal anestezik prezervatifler boşalma sürecini geciktirmektedir.
  • Cinsel terapi: ön sevişme sürecinin uzun tutulmasını amaçlayan terapi yöntemleri erken boşalma probleminin çözülmesinde etkilidir.

Bunlar da İlginizi Çekebilir