Ankara Penis Uzatma Ameliyatı

Ankara Penis uzatma ameliyatı; penis boyundan memnun olmayan kişilerin başvurduğu estetik üroloji ameliyatlarından biridir. Penis uzatma ameliyatı aynı zamanda penis büyütme ameliyatı olarak da tanımlanmaktadır. Söz konusu ameliyat sürecinde penis boyu uzatılabilmekte ve boyu kalınlaştırılabilmektedir.

Ankara Penis Büyütme Ameliyatına Kimler Başvurabilir?

Ankara Penis büyütme ameliyatına cerrahi operasyona engel bir durumu olmayan her erkek başvurabilmektedir. Erkek dış genital organı olan penis hem idrarın dışarı atılmasında hem de cinsel birlikteliğin gerçekleştirilmesinde işlevseldir. Yapısal olarak süngerimsi bir yapıda olan penis; erekte olduğu zaman sertleşme özelliğine sahiptir. İdrarın atılmasında oldukça az problem yaşanan penis organında; cinsel işlevin yerine getirilmesinde pek çok problem yaşanabilmektedir. Sertleşme problemi başta olmak üzere; kalınlığı ve uzunluğu da bu noktada büyük önem taşımaktadır. Öyle ki penisin ereksiyon haline ulaşabilmesi için belirli bir boyutta olması gerekmektedir.

Son yıllarda tıp alanında yaşanan gelişmeler sonucunda penisin ideal boyuta ulaştırılması cerrahi yöntemler ile mümkün olabilmektedir. Söz konusu cerrahi operasyona ise 18 yaşından büyük her erkek başvurabilmektedir.

Penis Kısalığının Nedenleri

Penisin normalden kısa olmasına neden olan faktörler aşağıdaki şekilde sıralanabilmektedir;

  • Kromozom bozuklukları; doğumsal bir problem olan kromozom bozuklukları penisin yeterli oranda gelişmesine engel olabilmektedir.
  • İdeal kilonun üzerinde olmak; kasık bölgesindeki yağ oranının fazla olması penis boyunu etkilemektedir.
  • Penis dokusunun hasara maruz kalması; çeşitli cerrahi işlemler penisin normal boyuta ulaşmasını engelleyebilmektedir.
  • Hormonal problemler; yeterli oranda erkeklik hormonu salgılanmaması durumunda penis ideal boyuna ulaşamamaktadır.

Ankara Penis Uzatma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Ankara Penis uzatma ameliyatı genel anestezi altında ve ameliyathane ortamında gerçekleştirilmektedir. Cinsel ilişki sırasında yeterince işlevsel olabilmesi amacı ile uygulanan penis uzatma ameliyatı; penisin kasık ile birleştiği Ligamentin kesilmesi ve bir kısmının dışarı çıkarılması disiplinine dayanmaktadır. Böylece penisin dışarıdaki kısmı uzayacaktır. Penis uzatma ameliyatı kasık bölgesine kesi atılarak uygulanmaktadır ve ameliyat sonrasında kalacak olan yara izi ise yine estetik yöntemler ile giderilebilmektedir. Bu yöntem ile penisin 2 – 4 santimetre uzaması sağlanabilmektedir.

Ligamentin düzenlenmesinin yanı sıra penise kişinin vücudundan alınan yağın enjekte edilmesi işlemi de uygulanabilmektedir.

Ankara Penis uzatma ameliyatı genellikle 1 ila 2 saat içerisinde tamamlanmakta; kişi 1 gün hastanede gözlem altında tutulmaktadır. Ameliyat sonrasında açığa çıkacak ağrı ise doktorun önerdiği ilaçlar sayesinde kontrol altına alınabilmektedir.

Ankara Penis Eğriliği Ameliyatı hakkında bilgi almak isterseniz eğer ki; İlgili linke tıklayabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir